Light inside you | 6. kapitola

3. srpna 2015 v 20:47 | © elizataylor |  Light inside you
Tuhle kapitolu chci věnovat Simě, která na ni už netrpělivě čeká :D ♥

Clarke vysadila Bellamyho před obytným domem a bezpečnou jízdou vyrazila směrem k městu, které obývala už skoro dvacet let. Když dorazila, zaparkovala auto před dům a pomalu vstoupila do provoněného domu. Nikdo uvnitř nebyl, jak jinak. Otec byl na cestách, matka měla odpolední směnu v nemocnici. Clarke postavila vodu na kávu a odešla do koupelny, kde si své zářivé blond vlasy sepla sponou, aby jí nepadaly volně kolem krku.

Někdo zazvonil. Clarke se prohlédla v zrcadle, ve snaze na sobě něco upravit, kdyby za dveřmi stál náhodou Bellamy. Odešla do obývacího pokoje, kde bylo vidět z okna na vstupní dveře, stála před nimi mužská postava. Clarke nahodila svůj nejlepší pohled a plná očekávání otevřela dveře. Hned co spatřila kdo se za nimi skrývá, nálada plná naděje ji hned přešla. Byl to Finn. Samozřejmě, že to byl on, Bellamy přece nemohl vědět, kde Clarke bydlí.


"Ahoj," vydala ze sebe Clarke, potom co ji spadl úsměv z tváře. "Pojď dál," dodala nejistě.

"Díky," odpověděl Finn, "promiň, že jdu tak nevhod." Široce se usmál a vešel dovnitř.

"Dáš si něco k pití? Zrovna jsem dala vařit vodu - čaj nebo kafe?" Clarke se začala chovat zdvořile, protože doufala, že tak se Finna nejlépe zbaví. Chtěla aby co nejdříve odešel, chtěla být sama a přemýšlet.

"Dám si čaj, díky." Odpověděl Finn.

Jen co Clarke připravila nápoje a odnesla je do obývacího pokoje, kde na ni čekal Finn. Vypadal napjatě a plný očekávání. Clarke se posadila naproti němu a usrkla si trochu kafe, bylo ještě celkem horké.

"Takže, co je s tebou?" Zeptal se Finn.

"Co by se mnou jako bylo?!" Odvětila Clarke celkem naštvaně.

"Já nevím. Poslední dobou se chováš divně, úplně mě ignoruješ. Vždyť nám spolu bylo tak dobře, známe se už od malička. Ale teď, od té doby co začaly ty hloupé přednášky se mi úplně vyhýbáš, jako kdybych byl neviditelný."

"Prosímtě, to se ti jen zdá, prostě nemám své období, nejspíš to je z toho, že jsem se nedostala na vysokou. Hryže mě svědomí." Lhala Clarke.

"Dobře no. Tak to ale napravíme! Zítra je sobota a v kině dávají skvělé filmy, takže tě na nějaký vezmu, ať oslavíme staré časy!" Finn mluvil plný radosti a očekávání.

"Nevím jestli je to zrovna nejlepší nápad." Odvětila Clarke sklíčeným hlasem, nevěděla jestli ji více drásá to, že je pátek a uvidí Bellamyho až v pondělí, nebo jestli ji více vadí, že ji Finn chtěl někam vzít. Do kina? Takové klišé.

"Ale je! Už jsem nám rezervoval lístky! Zítra tě vyzvednu v pět a žádné odmlouvání! Musíme tě nějak rozveselit!" Nenechal se odbýt Finn a dopil poslední loky čaje. Už se chystal k odchodu, kino bral jako hotovou věc.

"Ale ... " Clarke se chystala odporovat, ale věděla, že to nepůjde. Doprovodila Finna ke dveřím a zabouchla je za ním. Odebrala se do obývacího pokoje, kde si lehla na pohovku. Byla smutná, sama nevěděla proč, ale Finn jí k radosti moc nepomohl. Kdo ví, proč na něj byla poslední dobou tak alergická, vždyť se znají už dlouhá léta. Možná důvodem bylo, že Finn nyní doufal ve víc, než jen v přátelství.

. . . . . . . . .
Po několika měsících tu máte nový díl. Někdo už na něj netrpělivě čekal (že Simuš? :D), tak jsem se dokopala k tomu napsat další díl a celkem mě to zas chytlo, takže snad brzo napíšu další, uvidíte jak to jde, v menu. Děkuju všem za přečtení a komentář, každého ohlasu si cením :) ♥
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liesel Liesel | Web | 3. srpna 2015 v 21:27 | Reagovat

Skvělá kapitola. Už na ni dlouho čekám, takže jsem nesmírně ráda, že je konečně na světě :-). Budu se těšit na pokračování. Líbí se mi, jak zaplétáš děj s Clarke, Bellamym a Finnem. V hlavě mám několik scénářů, které by mohly povídku rozjiskřit, takže jsem napjatá, jak to bude dál. Máš na psaní talent.

2 Crystal Crystal | Web | 3. srpna 2015 v 21:29 | Reagovat

Tak jsem se dočkala :D

3 Sima Sima | E-mail | Web | 4. srpna 2015 v 9:02 | Reagovat

olala :D :D tomu ver, že som doslova vypustila korene do zeme pri tomto čakaní :D :D ale to neznamená že sa neoplatilo čakať...

konečne aj CLarke došla na to, že je ALERGICKÁ na jednu nemenovanú osobu - kašlať na to, jasné že na Finna :D :D a ja už očakávam deň, kedy sa pri jej dverách zjaví Bellamy :D a spoločne odkráčajú do západu slnka :D :D :D - či ešte prebieham? :D :D nevadí :D :D ja si počkáám :D :D

A ďakujem za venovanie :D :D si najlepšia :D :D a v kalendári mám už poznačený dátum 9.8 takže som tu vtedy ako na koni pre novú dávku LIY :D :D

4 Percabeth Percabeth | Web | 4. srpna 2015 v 14:50 | Reagovat

Bylo to skvělé jako vždy. Zase se ti to povedlo. Jak já Finna nesnáším :)

5 LadyD LadyD | Web | 5. srpna 2015 v 20:23 | Reagovat

jeeej, konečně. Taky už jsem se na nový díl těšila :D ... a musím říct, že byl skvělý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama