Light inside you | 12. kapitola

29. listopadu 2015 v 20:00 | © elizataylor |  Light inside you
Celá cesta autem probíhala v tichu. Clarke byla naštvaná na Bellamyho a rozhodla se s ním nemluvit, také hlavně proto, že kdyby řekla něco dalšího, už by neunesla jeho vztek. Bellamy seděl tiše vedle ní a hleděl přímo na cestu, neměl slov, ani odvahy se omluvit.


Přijeli k univerzitě, oba vystoupili z auta a Bellamy bez poděkování zmizel dovnitř budovy. Clarke se zhluboka nadechla, zamkla auto a odebrala se také dovnitř budovy. Bellamy už seděl na jednom ze sedadel v aute. Sedl si do druhé řady, proto Clarke vyšla úplně nahoru a sedla si do té poslední. Chtěla být od Bellamyho co nejdál. "Ahoj, tak jsi dorazila v pohodě domů?" Zeptal se Clarke známý hlas. Zdvihla hlavu na přikývnutí a Finn už seděl vedle ní.

"Jo, jasně, žádný problém, došla jsem v pohodě." Odpověděla Clarke.

Finn už se na nic dalšího neptal, Clarke byla ráda, protože chtěla přemýšlet. Měla toho tolik, nad čím chtěla přemýšlet, tak měl aspoň někdo pochopení. Když přišel profesor, Clarke to ani nepostřehla, neustále měla hlavu sklopenou, tak si nevšimla ani, že přednáška zkončila. Zjistila to tak, že všichni okolo ní se zvedají a odcházejí. Clarke se zvedla také, už v hale skoro nikdo nebyl, i Finn odešel.

Bellamy se na něco ptal profesora, ale Clarke to bylo jedno, byla přesvědčená o tom, že už s ní nechce mít nic společné, tak prostě šla a rozhodla se na něj nepočkat. Odjede, ať si Bellamy za jeho chování jde pěšky, však ona mu procházka prospěje.

Clarke vyšla z budovy a rychlou chůzí došla k autu, odemkla jej a chystala se nastoupit, když v tom ji někdo vyrušil. "Clarke, počkej!" Vydal ze sebe celý udýchaný Bellamy. "Omlouvám se."

"To říkáš, jen proto abys nešel pěšky." Odbyla ho sarkasticky Clarke, protože mělá stále zlost.

"Ne vážně," Bellamy se odmlčel. "Promiň, ber to tak, že jsem dost háklivý na své soukromí, tak jsem prostě vybuchl."

"Dobře," zvážněla Clarke. "Tak si nastup." Dodala bez dalších slov.

Cesta probíhala lépe než ráno, sice spolu Clarke a Bellamy ještě moc slov neprohodili, ale alespoň tam nebylo to napětí. Už se blížili k Bellamyho bydlišti, když se Clarke rozhodla promluvit: "Víš, mohl jsi mi říct, že jsi zadaný."

"Co?" Obrátil se k ní tázavě Bellamy.

"No, proto jsi mě v ten večer odmítl. Taky ta obálka, co nese tvé jméno, takový krásný rukopis musí patřit nějaké holce. Víš, mohl jsi mi to prostě říct a nechodit kolem horké kaše. Možná by pak nevnikla taková nedorozumění."

"Clarke, o čem to tu mluvíš?" Zeptal se znovu Bellamy, a chtěl pokračovat, ale Clarke mu skočila opět do řeči.

"Ne, to je jedno. Víš, už jsem s tím smířila. Takže zase v pondělí ráno, jo? Měj se." Dodala Clarke, když zastavila před Bellamyho panelákem.

"Tak, fajn." Dodal odměřeně Bellamy. "Ahoj." Jen co zavřel dveře u spolujezdce, Clarke se rozjela a byla pryč.

. . . . . . . . .
Tak jak se vám líbil nový díl? Chtěla jsem ho už konečně napsat, ale nebyl čas, ani chuť, tak jsem se rozhodla to udělat teď tímto způdobem ve 4 nových dílech každý týden, abyste si spestřili čekání na Vánoce :) Snad se vám díl líbil, zase jsem se to znažila trošku zaplést, tak uvidíme, jak to bude pokračovat :)

♦ Jak myslíte, že bude pokračovat vztah Clarke a Bellamyho?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liesel Liesel | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 20:20 | Reagovat

Zajímavá kapitola, dobře napsaná jako vždy.
Podle mě si teď budou nějakou dobu držet odstup, dokud se mezi nimi neprolomí ledy. Možná se do jejich vztahu zaplete i Finn :-)...

2 Sima Sima | E-mail | Web | 30. listopadu 2015 v 21:45 | Reagovat

Clarke si znova niečo odvodila :D som zvedavá ako jej potom Bellamy vysvetlí že to tak nie je :D :D ja v týchto odhadoch dobrá niesm, takže si radšej počkám na Ďalšiu kapitulu :D :D :D a Ďakujem krááásne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama