Light inside you | 15. kapitola

20. prosince 2015 v 20:00 | © elizataylor |  Light inside you
Oba se napili kafe a Bellamy se rozhodl pokračovat. "No a asi tě zajímá ta obálka." Odmlčel se Bellamy a rozhodl se Clarke říct další své tajemství.

Bellamy se na chvíli zamyslel, uvažoval jak zformulovat větu, jak Clarke všechno vyklopit tak, aby to pochopila. Tato tajemství v sobě Bellamy držel od té doby, co jeho rodiče zemřeli, tedy už čtyři roky. Potřeboval se někomu svěřit, zároveň měl trochu strach, protože pořádný vztah s člověkem už dlouho nenavázal. Po tragické situaci se držel v ústraní.


"Ten dopis mi přichází každý rok pravidelně. Je od mé tety, tedy sestry mojí matky." Chvilku se odmlčel. Clarke se na něj podívala zadumaným pohledem, protože nevěděla, co má očekávat dál, zda bude někoho soudit nebo ne. "Je to v podstatě obyčejná pozvánka na vernisáž. Teta je umělkyně, každý rok pořádá jednu velkou vernisáž jejich prací, posílá mi tedy každý rok dopis, kde vykládá jak se mají doma a přiloží vždy dvě vsupenky."

Clarke nechápala, proč byl Bellamy tedy tak naštvaný, vždyť jde jen o hloupou pozvánku, ale v Bellamym se jevilo víc než čekala a on pokračoval dál: "No, " odmlčel se. "Nikdy jsem na žádnou její hloupu výstavu nejel. A asi si říkáš proč, no víš, oni se ani nedokázali ukázat na pohřbu mých rodičů." Dodal Bellamy smutně.

"Co mají ti hloupí zbohatlíci tak na práci, když se nedokáži dostavit na pohřeb příbuzných? Proto odmítám jezdit na nějaké přiblblé vernisáže, mám toho dost! Copak nemají trochu citu?" Bellamy byl naštvaný a měl slzy v očích, když si vzpoměl kolik bolesti prožil. Clarke bylo Bellamyho hrozně líto, vůbec netušila jaké to je, být na jeho místě a nechtěla to při pohledu na něj zažít.

"Takoví lidé jsou někdy k nepochopení, ale myslím, že bys na ně zanevřít neměl, i přes všechno je to tvá rodina." Řekla mu Clarke a podívala se na něj pohledem plným porozumění a soucitu.

"Já vím, ale mrzí mě to, přece je slušnost přijít na pohřeb vlastní sestry ne?"

"To je samozřejmost, ale víš jaký byl důvod proč nepřišli?" Zeptala se Clarke.

"To nevím, víš v tu chvíli jsem to ani vědět nechtěl, bylo toho na mě moc. Pak jsem na ně už přestal myslet. Víš, ani oni se třeba nestavili a nezeptali jak mi je. Neměl jsem nikoho."

"Je mi to líto." Pohladila Clarke Bellamyho po rameni, on ji ruku chytl jako náznak poděkování za její soustrast. "Víš Bellamy, když ti posílají dopis, tak to znamená, že tě chtějí vidět. Já vím, měli by přijet sami od sebe, ale někdy má ten rozumější udělat krok v před, a myslím, že tím jsi tu ty. Možná bys tam měl jet."

"Já ti nevím Clarke, mám dost rodiného dramatu." Odpověděl Bellamy.

"To chápu." Usmála se něj Clarke a on jí úsměv opětoval. Cítil, že mu spadl obrovský kámen ze srdce, byl rád, že se někomu svěřil a také byl rád, že tím někým byla Clarke.

. . . . . . . .
Tak to je dnešní díl povídky. Myslím, že všechna tajemství Bellamyho jsou známá a možná máme otevřené dveře pro Bellarke? Nevím, uvidíme, jak se bude dál příběh vyvíjet. Snad se vám díl libit a těšíte se na další, který bude nejspíš o svátcích nebo nějak během Vánoc :)
♦ Co říkáte na Bellamyho tajemství?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti fanfiction Light Inside You?

Ano! ♥
Ne! :(

Komentáře

1 Liesel Liesel | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 20:19 | Reagovat

Velmi dobrá kapitola. Skvěle jsi vystihla Bellamyho vztek, já bych se cítila podobně. A myslím si, že Clarčina rada je také dobrá. Mohl by zkusit k nim zajet. Třeba by s ním mohla jet i Clarke, ale to už trochu předbíhám :-). Bellamyho tajemství vlastně není žádná záhada, jsou to prostě dlouho potlačované pocity, a to se mi líbí.
Těším se na další kapitolu, ve které bychom se mohli dočkat i nějaké pusy ;-).

2 Mia Mia | Web | 20. prosince 2015 v 21:07 | Reagovat

Podle mě tam spolu zajednou :) alespoň třeba bude nějaké vzrůšo :)

3 Sima Sima | E-mail | Web | 22. prosince 2015 v 17:52 | Reagovat

Vianočný hiatus
http://vampirediaries-sk.blog.cz/1512/christmas-hiatus-23-12-27-12

Prajem krásne sviatky. :D :D

P.S. kapitolu si určite prečítam v priebehu zajtrajška :D

4 justrandomguy justrandomguy | E-mail | 3. ledna 2016 v 18:08 | Reagovat

Ahoj, narazil jsem na tvůj fanfiction na tvém blogu náhodou. Moc české ff a blogy ohledně the 100 nečtu, protože to většinou není nic moc. :D Ale hned po přečtení první kapitoly jsem věděl, že tohle bude pecka. :) Nemusím ani číst žádné info o blogu a vidím na první pohled, že to nepíše nějaká mokrá virgin 14ka. Ten text...má půvab a úroveň a to neskutečně cením, obzvlášť, když je to český ff. Vůbec bych se nebál tohle srovnávat s nejlepšími anglickými ff které jsem četl. Máš velký talent na psaní a krásně se to čte, určitě pokračuj. :)
Mám jenom jednu připomínku, která mě upřímně dost irituje. Všechny kapitoly jsou hrooozně krátký! :D Byl jsem zvyklý na rozlehlé kapitoly a teď když čtu tohle... člověk se pořádně nerozkouká a už je na konci. Nemusíš psát nic extra dlouhýho, ale rozhodně aspoň 2x tak dlouhý kapitoly by byly akorát. Popřemýšlel nad tím, protože máš velkej talent a podle mě to děláš zbytečně krátký. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama