Light inside you

Light inside you | 23. kapitola

8. listopadu 2016 v 21:00 | © elizataylor

Zhruba po hodině se ples o trochu víc rozjel. Na parketě tančilo mnohem víc lidí a všichni už měli trochu napito, tak zábava vzrostla.

"Tak a teď trošku zpomalíme." Oznámil hlavní zpěvák a kytarista začal hrát pomalou píseň.

"Tuhle mám ráda." Řekla Clarke směrem k Bellamymu a pohupovala se do rytmu.

"Tak pojď." Natáhl Bellamy ruku ke Clarke a ukázal směrem na parket. Clarke neváhala, chytila ho za ruku a už byli uprostřed hloučku lidí. Bellamy si Clarke k sobě přitáhl. Ona se opřela hlavou o jeho rameno a tančili pomalý tanec. Bylo to, jako by se svět úplně zastavil a byli jen oni dva. Clarke si konečně připadala šťastná, jak když k někomu patří.

Náhle ji nálada hned přešla. Do sálu vstupoval Finn a nebyl sám. Po jeho boku kráčela dívka, kterou Clarke neměla zrovna moc v lásce. Jessica, královna školy, dívka, se kterou musí každý souhlasit.

"To ne." Vyhrkla ze sebe Clarke.

Bellamy se od ní odtrhl. "Děje se něco?" Zeptal se. Clarke ukázala směrem ke vchodu.

"Proč zrovna oni dva? To musí zkazit celý večer?" Ptala se sama sebe Clarke a její výraz ve tváři byl plný zoufalství.

Bellamy ji chytil za rameno. "No tak Clarke. Ignoruj je. Je to nejlepší co můžeš udělat. Nenechej je zkazit ti večer. Jsi tu přece se mnou."

"Jo, asi máš pravdu." Usmála se na něj a opět se k němu přitulila. Pokračovali v tanci.

Ale to, jak se Jessica tulila k Finnovi jen tak přehlížet nemohla.

Light inside you | 22. kapitola

24. září 2016 v 8:00 | © elizataylor
Po několika kilometrech Bellamy auto konečně zastavil. Zaparkoval hned za rohem budovy, kde se konal ples. Clarke si odepnula pás a chtěla vystoupit, když ji Bellamy zarazil. "Počkej, nech to na mě." Bellamy vystoupil z auta a otevřel Clarke dveře, aby mohla vystoupit. Jako pravý gentleman. Clarke se takové zacházení hrozně líbilo, je vidět, že Bellamymu na ní záleží. S úsměvem mu poděkovala a oba vyrazili směrem do haly, kde se konal ples.

V hale to vypadalo opravdu dobře. Město si dalo na výzdobě záležet, občerstvení taky bylo dost a živá hudba se celkem dala poslouchat. Pár párů tancovalo na parketě, ale zatím se to tu moc nerozvášnilo. Lidé se spíš styděli nebo byli ještě málo napití, aby se o něco vůbec pokoušeli.

"Asi si dáme něco k pití ne?" Zeptal se Bellamy a Clarke přikývla. Společně se vydali k baru.

"Tak co to bude?" Zeptal se barman zdvořile.

Bellamy se podíval na Clarke, která ho pobídla k tomu, aby něco vybral on. Bellamy se dlouho nerozhodoval. "Tak dvakrát dvě deci červeného." Odpověděl a barman začal nalévat.

"Dobrá volba." Podívala se na Bellamyho Clarke. "Červené mám nejradši." Usmála se.

"Tak tady to je." Postavil před ně barman dvě sklenice.

Clarke začala hledat peněženku, ale Bellamy ji opět zarazil. "Ne, postarám se o to já." Řekl a položil před barmana bankovku.

Oba si vzali své číše a vypravili se do centra dění plesu.

"Příště ale platím já." Nenechala se odbýt Clarke. "Vezeš mě sem a ještě mi platíš pití."

"Fajn, jak si přeješ." Usmál se na ni a přiťukli si.


*****
Příště se ples pořádně rozjede ♥ Snad se zas nová kapitola líbila :)

Light inside you | 21. kapitola

16. září 2016 v 17:00 | © elizataylor
Celým tělem Clarke prolétla husí kůže. Byla neskutečně nervózní. Vždyť šlo ale jen o hloupý městský ples. Ona však nebyla nervózní z plesu, ale z Bellamyho, který jí dělal doprovod a právě čekal za dveřmi.

Clarke vzala za kliku a pomalu otevřela dveře. Opravdu na nimi stál Bellamy.

"Ahoj." Pozdravil s úsměvěm a Clarke mu odpověděla. Vypadal fantasticky. Měl na sobě skvěle vypasovaný oblek a moc mu to slušelo.

"Dobrý večer," pozdravil Bellamy i rodiče Clarke. Abby se na něj jen letmo podívala a odpověděla. Zřejmě neměla moc velkou radost, že Clarke jde na ples s ním.

"Hezky se bavte." Řekla nakonec Abby směrem ke Clarke.

"Jasně, vždyť se tam uvidíme." Zareagovala Clarke a usmála se na mámu.

Hned za sebou zabouchla dveře a kráčela po boku Bellamyho.

"Moc ti to sluší." Zalichotil Bellamy Clarke a ona se začala červenat. Naštěstí už byl večer a nebylo to na ní tolik znát.
"Děkuji, i tobě to moc sluší. Je nezvyk vidět tě v obleku." Odpověděla mu Clarke a Bellamy s úsměvem přikývl.

Bellamy náhle vytáhl s kapsy klíče a dálkově odemkl nablýskaný vůz před nimi. Clarke se nestačila divit. "Páni, takže ty máš auto?! A ne jen tak ledajaké!"

"Zůstalo mi po rodičích." Odpověděl Bellamy. "Nejezdím s ním, protože nechci zbytečně utrácet za benzin. Přece jen, když můžu dojdu všude pěšky." Usmál se ni. "Používám ho jen na speciální příležitosti." Dořekl a otevřel dveře spolujezdce. "Až po Vás madam."Pokynul Clarke ke vstupu do auta.

"Děkuji pane." Poděkovala Clarke zdvořile a oba se začali smát. Bellamy zabouchl dveře a za pár vteřin se objevil na sedadle vedle Clarke.

"Tak se ukaž jaký jsi řidič." Popichovala ho Clarke.
"To si piš, že ukážu." Řekl Bellamy a začal startovat. "R
aději se připoutej." A hned byli tu tam.

*****
Tak příště už slibuju ples :D Ale kapitolu už mám napsanou, takže uvidíme, kdy bude zveřejněná :D Doufám, že se Vám kapitola opět líbila ♥

Light inside you | 20. kapitola

8. září 2016 v 16:30 | © elizataylor
Omlouvám se, že jsem teď neaktivní, ale jsem nějaká líná, nic se mi nechce, navíc jsem tento týden byla pořád někde - burza, zápis na vš, brigáda ... ještě zítra jdu taky ... takže jsem v jednom kole. Ale o víkendu už to tu snad dám dohromady a budu aktivní :))
Den plesu. Clarke začala panikařit. Kdyby šla na ples s Finnem, moc by jí nezáleželo na tom, jak bude vypadat, jak se bude chovat a jak bude na něj působit. Teď jí na tom ale záleželo moc, protože na ples šla s někým, kdo pro ni znamenal víc než přátelství. Šla na něj s Bellamym.

Hodila si rychlou sprchu a zabalená v ručníku si stoupla před zrcadlo v koupelně. Chvíli se na sebe dívala. Naštěstí jí přes noc nevyrašil na čele žádný pupínek, vypadala dobře jako vždy, ale nemyslela si to o sobě. Začala se pomalu líčit. Na obličej nanesla make-up a pudr, pak použila neutrální oční stíny, řasenku a konturovací líčidla. Vlasy si jemně natočila a nechala je volně spadnout.

Z koupelny se přesunula do pokoje k velké skříni oblečení. Přesně věděla jaké šaty si vezme. Nechtěla vypadat lacině, ale zároveň nechtěla působit obyčejně. Zvolila tedy jednoduché světle- zelené šaty. K nim si vzala třpytivé lodičky, aby outfit trochu ozvláštnila. Podívala se do zrcadla, byla se sebou spokojená. Doufala, že se bude Bellamymu líbit.

Seběhla dolů po schodech do kuchyně, kde bylo trochu rušno. Rodiče Clarke se také chystali na ples, ostatně jako každý rok. Máma měla na sobě tmavě-modré šaty a táta měl obyčejný oblek, ale vypadal skvělě. Moc jim to spolu slušelo.

"Zlato, tobě to ale sluší." Přiběhla ke Clarke máma Abby a objala ji. Táta přikývl a usmál se na ni.

"Finn tu pro tebe určitě za chvíli bude. To bude koukat." Oznámila máma.

Clarke si uvědomila, že máma vlastně vůbec neví, že jde na ples s Bellamym. "Mami, vlastně, já nejdu na ples s Finnem."

Abby vykulila oči. Byla opravdu překvapená. "Ale jakto? Stalo se snad něco? Chodíte na ples spolu každý rok."

"No, nějak jsme se nepohodli, už si tolik nerozumíme." Odpověděla Clarke mámě.

"A s kým tedy jdeš?" Zeptala se Abby, plná napětí. Nedovedla si Clarke představit s někým jiným než s Finnem.

"S Bellamym Blakem." Oznámila Clarke a při pomyšlení na Bellamyho se začala culit.

Abby nevěděla co říct. Chvilku tam jen ten stála a pak konečně promluvila. "S tím podivínem?" Vypadlo z ní.

"Mami, on není žádný podivín. Je to úplně normální kluk." Hájila Clarke Bellamyho. "Vlastně je mnohem lepší než ostatní kluci. A dál se o tom s tebou nemíním bavit." Odvětila naštvaně Clarke.

Abby nad tím mávla rukou. Clarke měla pravdu. Nemohla jí mluvit do osobních věcí. Je už dospělá.

V tom je vyrušil zvuk zvonku.

*****
Nový díl ♥ Na ples si ještě musíte počkat :D Ale doufám, že se kapitolka opět líbí :)

Light inside you | 19. kapitola

1. září 2016 v 14:38 | © elizataylor

Po přednášce se všichni studenti odebrali ven z auly. Když Clarke scházela schody všimla si Finna, jak se na ní upřeně dívá. Jeho výraz nebyl zrovna moc příjemný. Clarke to ale bylo jedno, protože měla po svém boku Bellamyho a společně také vyšli z budovy.

Clarke v hlavně neustále vířil ples. Mohlo by to být fajn, jít na něj s Bellamym. Moc si to přála, ale zároveň věděla, že Bellamy na takové akce moc není.

Nastoupili do auta a rozjeli se směrem k domovům.

"Nechápu, že všichni z toho plesu tak šílí. Vždyť je to jen obyčejná tancovačka, nic jiného." Promluvil Bellamy a Clarke bylo hned všechno jasné. Trochu posmutněla.

"Jo, to je. Ale může to být fajn." Odpověděla mu Clarke.

"Mladí se tam chodí jen ožírat a dospělí tancují jak diví a po půlnoci se stejně taky spráskají. Ani nevím do jaké kategorie patříme my." Mluvil dál a smál se.

"No, myslím, že ani do jedné. Já se třeba ráda bavím, užívám si života a tak."

"Chtěla bys tam jít?" Vyhrkl na ní otázku.

Clarke se na chvilku zamyslela, nevěděla co přesně má odpovědět. "No, mohlo by to být fajn."

"Jestli chceš, tak tam teda můžeme vyrazit spolu." Odpověděl trochu otráveně.

"Ale to nemusíme Bellamy, nechci tě vrtat do něčeho co tě nezajímá." Soucitně se na něj obrátila.

"Ale já ti to dlužím. Po tom všem, co jsi pro mě udělala. Pokud tam opravdu chceš jít, tak tam můžeme vyrazit. Nemusíme tam být po celou dobu, jen dokud nás to bude bavit." Dořekl a usmál se na ni.

"Tak dobře, když na tom trváš." Také se na něj usmála a srdce jí poskočilo štěstím. Je to sice městký ples, ale půjde na něj s Bellamym a to je vše, na čem jí zaleželo.

*****
Tak nový díl LIY ♥ Trvalo mi ho napsat, nějak jsem neměla nápady a nechtělo se mi, ale doufám, že Vám čekání nevadilo a díl se líbí :)♥

Light inside you | 18. kapitola

12. srpna 2016 v 12:00 | © elizataylor
Další den ráno se Clarke probudila a vůbec se jí nechtělo z postele. Měla toho po včerejším dni dost. Musela neustále přemýšlet nad Finnem, který jí vyznal lásku a to Clarke celkem děsilo. Měla Finna ráda, ale v přátelském smyslu. Byli přátelé už několik let a nedovedla si představit, že by byli něco víc. Naštěstí tu byl Bellamy. Při pomyšlení na něj se Clarke červenala. Rychle vyskočila z postele, protože musela na přednášku, ale také to znamenalo, že veze Bellamyho autem. A na to se těšila. Oblékla si jednobarevné triko a džíny, vlasy si rozčesala a hodila ke straně. Poté seběhla po schodech do kuchyně, vzala si dvě jablka ke svačině a vydala se ven pro auto.

Po chvilce cesty Clarke zastavila u paneláků, kde už na ni čekala známá tvář. Bellamy se usmíval od ucha k uchu a nastoupil do auta.

"Ahoj." Řekl Clarke a ona mu pozdrav oplatila. "Tak jak ses na dnešek vyspala?" Usmál se na ni.

"No, ale šlo to." Zalhala Clarke, přitom celou noc oka pořádně nezamhouřila. Nechtěla ale Bellamyho zatěžovat, nechtěla aby si myslel, že mezi ní a Finnem něco proběhlo, tak to nechala plavat. "A co ty?"

"Ale jo, docela dobrý. Ale hodně jsem přemýšlel nad včerejším dnem. Co jsi mi vše řekla a tak. Dost to pro mě znamenalo." Usmál se na ni a Clarke se na něj taky usmála. Hřálo ji u srdce, že Bellamy něco takového říká. Kluk, od kterého by to nikdo nečekal.

Po pár minutách cesty se dostavili k budově univerzity. Clarke zaparkovala a společně s Bellamym bok po boku se vydali do budovy univerzity. Jen co vešli, upoutal je velký plakát na zdi. Jako každý rok, pořádalo město ples. Ne jen pro mladé, ale účastnili se jej všichni. Byla to taková tradice města, ples se konal pravidelně už několik let. Clarke na něj chodila každý rok po boku Finna, ale teď toužila po tom, aby jí na ples pozval Bellamy.

Společně vešli do auly a Clarke si všimla Finna sedícího úplně vzadu. Jelikož šla první, posadila se zhruba doprostřed, aby byla od Finna dostatečně daleko, i když se mu nevyhýbala, ale bylo lepší, když byla mimo jeho prostor. Bellamy se překvapivě posadil vedle Clarke, což jí potěšilo. Pochvíli vstoupil profesor a začala přednáška.

*****
Omlouvám se, že nový díl je až tento týden, ale měla jsem nějaký spisovatelský blok a nevěděla jsem co napsat. Každopádně doufám, že se nová kapitolka líbí a budu ráda za všechny komentáře a názory ♥♥ A taky se omlouvám, že je tato kapitola taková nudná, ale musela jsem to zas nějak uvést všechno po těch akčních kapitolách :D

Light inside you | 17. kapitola

29. července 2016 v 12:00 | © elizataylor
"Ale je. Lidi se mění. Možná už je načase, aby se naše cesty dlouholetého přátelství rozešli." Vyhrkla ze sebe Clarke a Finn na ni vyděšeně zíral.
Clarke ten pohled nesnesla, poodstoupila do kuchyně a opřela se o kuchyňskou linku. Finn za ní za chvilku přišel velmi pomalým krokem. Nejdříve nevěděl co říct, prohlížel si Clarke, která koukala do země, ale nakonec promluvil: "Clarke, tak dobře, jestli už se nechceš bavit, fajn. Tak mi ale řekni, kde je problém! Co jsem udělal špatně?"

"Finne, prostě já..," odmlčela se na chvíli. "Už to není jako dřív. Už si tolik nerozumíme. Tobě je úplně jedno, že ses nedostal na vysokou, ale mě to uvnitř neskutečně zžírá. Jsem zvyklá, že dokážu všechno a teď se mi tohle nepovede a prostě ... Chováš se jinak než dřív. Byli jsme nejlepší přátelé, co si říkají vše a teď ... Už to zkrátka není jako dřív." Dořekla Clarke a očima v slzách.

Finn se na soucitně podíval a přemýšlel jak z toho vybruslit. "Clarke já vím, že jsem poslední dobou otravný, ale to je prostě tím, že tě mám rád." Dořekl. Ona se na něj podívala, ale mlčela, tak pokračoval. "Mám tě hodně ráda. Víc jako kamarádku. Chtěl jsem ti to říct, ale ty jsi pořád neměla náladu, tak jsem tě nechtěl zatěžovat, ale došlo to až sem."

"Finne ..," chtěla něco říct, ale přerušil ji.

"Ne, počkej. Proto jsem se choval jako pitomec. Jo, asi chápu že tě to štvalo. Ale teď když je pravda venku, tak už to tak nebude." Řekl a usmál se. "Tak co, chceš někam zajít? Třeba na pizzu, do kina?" Podíval se na ni s úsměvem plným naděje.

Clarke se na něj taky podívala, ale neusmívala se. Sklopila hlavu a konečně se rozhodla něco říct. "Problém je v tom ..," odmlčela se a Finn se na ni podíval, "že já to necítím stejně." Dokončila větu.

Finn tam na chvíli stál, jak když ho uděřil blesk. Pak se konečně sebral. "Dobře, tak já už radši půjdu. Nechci tě zdržovat, měj se." Rozloučil se hlasem, který neměl náznak citu a odešel.

*****
Tak nová kapitola jak jstem slíbila, byla to docela fuška tohle napsat, ale musela jsem :D Ale nebojte, Finna ještě uvidíme :) Jak se Vám kapitola líbila? Čekali jste tohle? :)♥

Light inside you | 16. kapitola

22. července 2016 v 12:00 | © elizataylor
Bellamy pobyl nějakou chvíli u Clarke, větsinu času si povídali. Bellamy už ze sebe potřeboval vypustit všechnu bolest a s pomocí Clarke se mu to dařilo. Navečer si pustili film, byla to komedie, aby se Bellamymu zlepšila nálada. Bellamy se u filmu smál, ale jak ho Clarke pozorovala, věděla, že ta bolest uvnitř něj stále je.

Když film zkončil Bellamy promluvil: "Tak moc děkuju Clarke, za všechno, vážně. Už jsem asi vážně potřeboval se někomu svěřit. Tohle všechno uvitř sebe už nějakou dobu nosím. Jsem rád, že ten, kdo si to poslechl jsi byla právě ty." Usmál se Clarke.

"Bellamy, víš, že jsem tu pro tebe kdykoliv. Po tom všem, co sis prožil," odmlčela se. "Muselo to být těžké." Dodala Clarke a usmála se na Bellamyho. On jí úsměv oplatil a objal ji. Ani nevěděl jak jí za vše poděkovat, už si zvykl, že lidé laskavosti nedělají.

"Tak už půjdu, nebudu tě zdržovat. Ještě jednou díky." Dořekl Bellamy a políbil Clarke na tvář. Než se stihla Clarke vzpamatovat už byl pryč.

Clarke sama nemohla uvěřit všemu co se v předchozích hodinách odehrálo. Bellamy vlastně vůbec nebyl špatný. Lidé ho měli za podivína, drsného chlapce, který se uzavíral do sebe, ale ve skutečnosti to byl kluk, který jen někoho potřeboval. Potřeboval rodinu, Clarke věděla, že tu mu dát nemůže, ale chtěla udělat vše pro to, aby byl Bellamy šťastný.

Clarke vešla do obývacího pokoje, aby uklidila nádobí, které tu nechali. Hrnky od kávy odnesla do myčky na nádobí a v tom někdo zazvonil. Clarke si myslela, že jen Bellamy si tu něco zapomněl, ale když otevřela vchodové dveře, stál za nimi Finn.

"Takže Clarke, poslední dobou se mi vyhýbáš, co ti sakra je?" Vyhrkl Finn na Clarke a už byl uvnitř domu, aniž by to měl povolené. Clarke na něj jen zírala s otevřenou pusou a neřekla slova. Ani nemusela, Finn pokračoval sám.

"Myslím to vážně. Jsi poslední dobou úplně mimo, jak kdybych vůbec neexistoval, kde jsou ty staré časy, kdy jsme spolu trávili každá volná odpoledne?" Zeptal se už klidněji a zíral na Clarke, opravdu se dožadoval odpovědi.

"Víš, možná jsme už oba dospěli a nejsme ti lidé, co jsme byli dříve." Odpověděla mu potichu. Finn byl ten poslední na koho teď měla náladu.

"To je přece blbost!" Vyhrkl Finn. "Na tom není nic o dospívání Clarke."

"Ale je. Lidi se mění. Možná už je načase, aby se naše cesty dlouholetého přátelství rozešli." Vyhrkla ze sebe Clarke a Finn na ni vyděšeně zíral.

*****
Dobře, asi po půl roce tu máme nový díl LIY !! Yey! :D ♥ Doufám, že se Vám stále tato povídka líbí a budete ji i nadále číst. Opět se omlovám, ale musela jsem kapitolu utnout tady, protože by byla prostě moc dlouhá :D Tak co říkáte po půl roce na nový díl? Chcete aby každý pátek nový díl přibýval? :)

Light inside you | 15. kapitola

20. prosince 2015 v 20:00 | © elizataylor
Oba se napili kafe a Bellamy se rozhodl pokračovat. "No a asi tě zajímá ta obálka." Odmlčel se Bellamy a rozhodl se Clarke říct další své tajemství.

Bellamy se na chvíli zamyslel, uvažoval jak zformulovat větu, jak Clarke všechno vyklopit tak, aby to pochopila. Tato tajemství v sobě Bellamy držel od té doby, co jeho rodiče zemřeli, tedy už čtyři roky. Potřeboval se někomu svěřit, zároveň měl trochu strach, protože pořádný vztah s člověkem už dlouho nenavázal. Po tragické situaci se držel v ústraní.

Light inside you | 14. kapitola

13. prosince 2015 v 20:00 | © elizataylor
Clarke zalila kafe velmi pomalu, byla nervózní, když věděla, že Bellamy sedí v obývacím pokoji. Ještě pořád na něho byla mírně naštvaná a nevěděla jak se v jeho přítomnosti pořádně chovat, cítila mírnou odtažitost a byla napjatá se dozvědět, co jí Bellamy chce říct.

Došla do obýváku a postavila oba hrnky na stolek, přemýšlela jestli si má sednou naproti Bellamymu nebo vedle něj, nakonec si tedy sedla na druhý konec sedačky, kde Bellamy seděl.
 
 

Reklama